Czym jest akt kobiecy w naturze?

Natura potrafi doskonale wyeksponować ludzkie ciało. Nic więc dziwnego, że akty kobiece w naturze zyskują na coraz większej popularności. Plener nie tylko daje nieograniczoną przestrzeń, ale dodatkowo rozpieszcza paletą barw i naturalnym światłem, które doskonale podkreśla skórę.

Akt kobiecy jest artystycznym przedstawieniem zmysłowej sylwetki. Polecany jest nie tylko odważnym paniom, ale również tym, które pragną zwiększyć poczucie własnej wyjątkowości. Obiektyw profesjonalnego fotografa potrafi uchwycić znacznie więcej, niż my same widzimy, przeglądając się w lustrze. Jak jednak wygląda sama sesja? Jak powinnaś się do niej przygotować?

Jak wygląda pozowanie do aktu?

Wbrew pozorom pozowanie do aktu w naturze nie jest trudnym zadaniem. Mogłoby się wydawać, że ryzyko związane z pojawieniem nieznanych osób krępuje i wprawia w zakłopotanie. I choć w pierwszych minutach uczucia te mogą Ci towarzyszyć, szybko mijają. Bliskość natury wręcz wyzwala naturalne instynkty i pozwala w pełni się zrelaksować, co widać na późniejszych fotografiach.

Jeśli interesują Cię plenerowe kobiece sesje zdjęciowe, Kraków ma do zaoferowania wiele intrygujących miejsc, które doskonale współgrają z kobiecą sylwetką i stają się wyjątkowym tłem dla sensualnych aktów.

Akt kobiecy w naturze jak się przygotować?

Nie trzeba nikomu przypominać, że w kobiecym akcie najważniejszą rolę odgrywa ciało i wyraz twarzy. Jeśli czeka Cię buduarowa sesja, nie zapomnij więc o odpowiednim przygotowaniu ciała. Jak to zrobić?

Niezależnie od pory dnia zawsze padające promienie słońca będą podkreślać Twoją skórę. Przed sesją musisz więc zadbać o jej nawilżenie. Jeśli chcesz, aby skóra jeszcze bardziej błyszczała, w dniu sesji nanieś na nią balsam z drobinkami lub rozświetlacz.

Zadbaj również o dłonie. W sesji plenerowej na łonie natury warto podkreślać swoją naturalność. Na paznokciach sprawdzą się więc najlepiej bezbarwne lakiery lub french manicure.

Jaka fryzura do aktu kobiecego w naturze?

Kobiecy akt nie zawsze musi być jednoznaczny. Warto pozostawić pole do niedopowiedzeń poprzez zasłonięcie strategicznych części ciała włosami. W tym przypadku najlepszą fryzurą będą więc rozpuszczone włosy. Sprawdzą się one również do nadania dynamiki sensualnym zdjęciom. Powiewające na wietrze włosy jeszcze bardziej podkreślają zmysłowy kształt kobiecego ciała.

W aktach w naturze w wiejskim klimacie doskonale sprawdzi się warkocz, a także wplecione we włosy kwiaty. Taka fryzura dodaje dziewczęcości – nieoczywistego akcentu dla aktów.

Akt kobiecy w naturze zimą czy latem?

Pory roku mają ogromny wpływ na efekty kobiecych sesji zdjęciowy. Zastanawiasz się, w jakie miesiące najlepiej zdecydować się na sesję?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, jak się jednak domyślasz, akt w zimie, choć wygląda na zdjęciach magicznie, wymaga wiele poświęcenia ze strony modelki. Jednak zdecydowanie warto wykorzystać możliwości tej pory roku. Szaliki i chusty mogą zostać wykorzystane do zasłonięcia strategicznych miejsc ciała, tak by pozostawić resztę dla wyobraźni oglądającego zdjęcia.

W sezonie letnim zdecydowanie więcej osób decyduje się na plenerowe sesje buduarowe. Choć silne promienie słońca w letnich miesiącach nie są sprzymierzeńcem fotografa, we wczesne poranki lub o zachodzie słońca może on osiągnąć spektakularne efekty.

Fotografia aktu – jak wybrać fotografa?

Fotografia aktu jest szczególnym rodzajem sztuki fotograficznej. Wymaga od fotografa nie tylko umiejętności technicznej, ale również dużej empatii i umiejętności zamykania w kadrze nie tylko ciała, ale również uczuć, które się na nim malują.

Fotograf oferujący kobiece akty musi być osobą otwartą na nowości. Oczywiste jest, że jeśli on będzie krępował się swoją pracą, modelka także nie będzie czuć się  komfortowo.

O tym, czy dany fotograf jest dobry w robieniu aktów, przekonasz się po przejrzeniu portfolio. Z dotychczas zrobionych przez niego aktów łatwo wywnioskować, czy modelka ze zdjęć czuje się na nich swobodnie i kobieco.

Inne sesje

Oferuję również inne kobiece sesje zdjęciowe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll Up